Competition Results

Position Name Club Group 25 miles 50 miles 100 miles 12 hour Aggregate
1 Richard Bideau Pendle Forest CC North Lancs & Lakes 19:18 21:15 22:19 23:59 1:26:51
2 Dave Green Velo Velocity East Anglian 17:46 18:37 20:25 22:08 1:18:56
3 Ian Holbrook Stone Wh CC Manchester & North West 17:12 18:24 15:12 21:06 1:11:53
4 Gray Turnock Finsbury Park CC East Anglian 16:20 18:23 18:30 18:07 1:11:21
5 Steve Williamson Wessex 17:04 15:03 16:45 21:00 1:09:52
6 Neil Skellern Team Swift Manchester & North West 17:23 16:33 16:35 18:14 1:08:45
7 John Golder Chelmer CC East Anglian 15:41 14:56 17:17 19:36 1:07:31
8 David Shepherd GS Stella Surrey/Sussex 12:55 17:08 17:00 20:04 1:07:07
9 Katja Rietdorf BornToBike Rt/Bridgetown Cycles London & Home Counties 15:25 16:25 17:35 17:00 1:06:25
10 Trevor Mayne Birdwell Wheelers North Midlands 16:46 15:38 15:29 16:45 1:04:38
11 John J Murphy Gloucester City CC West 16:57 16:05 16:04 15:19 1:04:25
12 Julian Pegg Hitchin Nomads CC East Anglian 14:33 16:20 16:16 16:11 1:03:21
13 Elliot Gowland Team Bottrill North 13:28 14:53 13:47 18:38 1:00:47
14 Adrian Hughes Seamons CC Manchester & North West 15:38 15:23 13:03 15:03 59:08
15 Paul Holdsworth Hounslow & District Whs London & Home Counties 13:50 14:31 13:35 16:43 58:39
16 Andrew Askwith Bridlington CC Yorkshire 15:13 15:30 12:23 14:39 57:45
17 Tom Glandfield Lewes Wanderers CC Surrey/Sussex 11:58 12:49 13:52 17:48 56:27
18 Nicholas Stagg Hounslow & District Whs London & Home Counties 14:45 12:35 13:23 15:15 55:58
19 Arthur Winstanley Liverpool Phoenix Merseyside 12:49 13:11 14:15 14:11 54:25
20 Rob Dulson Hainault RC East Anglian 09:38 12:47 13:16 16:12 51:53
21 Jim Trevor Hull Thursday RC Yorkshire 13:30 13:16 12:12 11:16 50:14
22 Theresa Taylor Preston CC North Lancs & Lakes 14:47 08:05 12:46 14:25 50:04
23 Peter Baker Lewes Wanderers CC Surrey/Sussex 11:13 14:58 10:20 12:34 49:05
24 Lynne Biddulph Born to Bike Midlands 14:31 08:05 11:46 13:53 48:15
25 Graham Painter Chelmer CC East Anglian 10:11 10:17 11:50 15:27 47:45
26 Ian Peacock Leek CC Manchester & North West 11:37 12:06 12:50 10:48 47:21
27 Stuart Hewlins Hounslow & District Whs London & Home Counties 11:50 12:03 12:22 09:38 45:53
28 Matthew Moore Walsall Roads CC Midlands 13:00 13:02 10:11 08:56 45:09
29 Jonathan Hobby North Hampshire RC Wessex 10:52 11:28 12:36 09:03 43:59
30 Rob Vee Yeovil CC West 11:41 09:45 07:54 14:23 43:44
31 Pauline Atkinson Seamons CC Manchester & North West 08:53 09:16 07:28 13:00 38:37
32 Stephen Skinner New Forest CC Wessex 06:52 10:58 08:49 11:31 38:10
33 Nigel Briggs South Pennine RC Notts & East Midlands 09:05 09:30 05:37 12:22 36:34
34 Chris Goode Yorkshire Coast Clarion Yorkshire 08:26 09:08 06:25 07:19 31:18
35 Jeanette Barber Seamons CC Manchester & North West 08:17 08:05 05:59 08:52 31:14
36 Derek Parry Birkenhead Victoria Merseyside 08:09 04:48 03:57 09:41 26:36
37 Ian Casson Birkenhead Victoria Merseyside 07:40 03:20 00:00 07:56 18:55
38 Alan Morris Hinckley CRC Notts & East Midlands 08:53 -00:40 02:07 02:27 12:47
39 John Baddeley Stone Wh CC Manchester & North West 04:49 -03:03 -12:25 03:39 -06:59
40 Mick Fountain Didcot Phoenix West -02:45 -11:13 -08:50 09:53 -12:55

© 2017 Veterans Time Trials Association - created with passion by www.xncreations.com