Competition Results (Group Display)

Last Updated on: 14/08/2020
Position Group Aggregate
1 East Anglian 04:45:08
Name Club Plus
Donna Hayman NCTC 01:13:10
Darran John Bennett Ely & District CC/B&T Motor Repairs 01:07:03
Matthew Woollard test 01:04:36
Colin Martyn Lizieri Cambridge CC 00:31:02
Simon Anthony James Elkington St Neots CC 00:26:52
Patrick Charles Ellerbeck St Neots CC 00:22:25
2 London & Home Counties 02:40:40
Name Club Plus
Richard Harrison Drag2zero 01:05:30
Andrew Sharman Team Bottrill 00:24:02
Robert Gilmour Hounslow & District Whs 00:20:00
Richard Hutt Harp RC 00:18:11
Alan Brian Crane Chronos RT 00:16:58
David Cook Bedfordshire Road CC 00:15:59
3 Yorkshire 02:21:21
Name Club Plus
Fiona Sharp Team Swift 00:27:26
Aaron Bird #I have no club 00:27:25
Mark Wolstenholme Team Swift 00:25:33
Cliff Beldon Selby CC 00:24:08
Richard Durham Settle Wheelers 00:18:51
Steven Arthur Burrows VTTA (Yorkshire) 00:17:58
4 North Lancs & Lakes 01:46:06
Name Club Plus
Kenneth Roy Addison Southport CC 00:25:56
Sue Cheetham North Lancashire Road Club 00:23:43
Howard Leach North Lancashire Road Club 00:18:23
Peter Stirling GREENWOOD Clayton Velo 00:16:28
John Stuart Leach Rossendale RC 00:14:08
Ian Travers Lilley Kent Valley RC 00:07:28
5 North 01:25:09
Name Club Plus
Philip Kennell GS Metro 00:28:41
Roger Neil Clarke Tyneside Vagabonds CC 00:20:16
russ Richardson Teesdale CRC 00:12:58
David William Nichol Ferryhill Whs 00:08:53
Phil Wright Hartlepool CC 00:08:08
Ian Hutchinson Cleveland Wheelers CC 00:06:13
6 North Midlands 01:17:14
Name Club Plus
Andy Whitehead Rockingham CC 00:20:41
Keith Ainsworth Sheffrec CC 00:16:03
stuart wells Lindsey Roads Cycling Club 00:13:50
Mick Allen Team Jewson - MI Racing Poly Pipe McCann 00:11:30
Allan Wailoo Severn Road Club 00:08:45
Ben Hamilton Rutland Cycling Club 00:06:25
7 Merseyside 01:02:49
Name Club Plus
Ian Ferdinand Casson Birkenhead Victoria CC 00:15:13
Deborah Ann Hutson-Lumb Nova Raiders CC 00:13:58
Phil Guy North Shropshire Wheelers 00:10:30
john Robertson VTTA (Merseyside) 00:09:30
Jenny Rowan Newton Nova Raiders CC 00:06:58
Tony Harvey Mid Shropshire Wheelers 00:06:40
8 Nottingham & East Midlands 00:49:43
Name Club Plus
Robert Paul Gibbons Race Rapid 00:15:03
Wayne Alan Smith Born to Bike - Bridgtown Cycles 00:12:08
Craig Maurcie Lamb Alford Whs 00:10:35
Loz Staples Velo-One Cycling Team(Staples Vegetables/Neil Palmer Electrical) 00:09:12
Rod J Weston Team Bottrill 00:02:50
Russell Carter South Pennine RC -00:00:05
9 Midlands 00:46:23
Name Club Plus
Murray Edward KIRTON A5 Rangers CC 00:15:32
Joseph Patrick Costello Walsall Roads Cycling Club 00:12:55
Steven Loraine Team Swift 00:12:40
Simon Dighton Beacon Roads CC 00:12:13
Mark Hamer Stratford Cycling Club 00:10:38
Bob Awcock Born to Bike - Bridgtown Cycles -00:17:35