Competition Results

Position Name Club Group 25 miles 50 miles 100 miles Aggregate
1 Peter Horsnell Chelmer CC East Anglian 22:19 21:04 29:15 1:12:38
2 Peter Greenwood Team Swift North Lancs & Lakes 19:38 20:56 23:33 1:04:07
3 Richard Bideau Pendle Forest CC North Lancs & Lakes 19:37 19:58 23:25 1:03:00
4 Liam Maybank Twickenham CC London & Home Counties 20:05 19:41 21:58 1:01:43
5 Rob Pears Bath CC West 20:19 19:00 22:00 1:01:19
6 Chris Melia Born To Bike - Bridgtown Cycles North Midlands 19:11 18:43 22:03 59:57
7 Stephen Irwin North Lancs RC North Lancs & Lakes 20:22 17:40 21:44 59:46
8 Dave Hargreaves North Lancs RC North Lancs & Lakes 20:42 18:52 19:58 59:32
9 Dave Green Velo Velocity East Anglian 17:47 19:01 22:19 59:07
10 Jackie Field CC Ashwell East Anglian 19:05 17:43 21:16 58:04
11 David Procter Team Velovelocity East Anglian 19:43 17:57 19:53 57:33
12 Ken Platts Cambridge CC East Anglian 17:41 16:29 21:19 55:15
13 Stephen Williamson ...a3crg Wessex 17:31 17:16 18:41 53:28
14 David Shepherd GS Stella Surrey/Sussex 16:28 17:17 19:41 53:26
15 Susan Triplow Essex Roads CC East Anglian 17:38 17:22 18:21 53:21
16 Paul Fleming Preston Whs North Lancs & Lakes 17:37 17:07 18:17 53:01
17 Mick Black Springfield Financial North Lancs & Lakes 19:07 15:47 18:03 52:57
18 Adrian Hughes Seamons CC Manchester & North West 16:10 17:07 19:26 52:43
19 Gray Turnock Finsbury Park CC East Anglian 17:01 16:28 19:07 52:36
20 Andrew Jackson SSLL Race Team Yorkshire 19:17 15:45 17:20 52:22
21 Duncan Mullier Harrogate Nova Yorkshire 16:49 16:15 18:29 51:33
22 Julian Elliott Finsbury Park CC East Anglian 18:49 17:50 14:47 51:26
23 John Lacey Hemel Hempstead CC London & Home Counties 15:55 17:28 17:50 51:13
24 Ray Retter North Devon Wheelers CC West 17:30 14:48 18:37 50:54
25 Katja Rietdorf Born To Bike - Bridgtown Cycles London & Home Counties 15:18 14:51 20:09 50:18
26 Philip Watts North Hampshire RC Wessex 16:16 17:07 16:44 50:08
27 Michael Wills Hinckley CRC Notts & East Midlands 15:29 15:29 18:52 49:49
28 John Samways Bournemouth Jubilee Wheelers Wessex 15:43 15:00 19:03 49:46
29 Chris Lea Buxton CC North Midlands 14:36 16:01 18:38 49:15
30 Mark Sanders Mid Devon CC West 15:20 16:16 17:20 48:56
31 Mike O'Gorman Worthing Excelsior CC Surrey/Sussex 17:15 13:43 17:46 48:44
32 John Golder Chelmer CC East Anglian 15:55 14:21 17:40 47:56
33 Colin Parkinson Soutn Western RC Notts & East Midlands 16:47 15:38 15:20 47:45
34 Julian Pegg Hitchin Nomads CC East Anglian 16:58 15:53 18:54 47:32
35 Randle Shenton Team Swift Scotland 16:07 16:25 14:41 47:13
36 Nigel Clementson Wigan Whs North Lancs & Lakes 16:11 15:06 15:19 46:35
37 Rachael Mellor Holmfirth CC Yorkshire 15:13 14:46 16:04 46:02
38 Robert Royston Sydenham Wheelers Kent 15:08 13:57 16:52 45:58
39 Scott Leverington Springfield Financial North Lancs & Lakes 15:43 12:50 17:10 45:44
40 Andrew Askwith Bridlington CC Yorkshire 15:03 13:51 16:42 45:36
41 Joe Le Sage Rutland CC North Midlands 14:21 14:17 15:58 44:36
42 Martin Winter Twickenham CC London & Home Counties 15:11 14:06 13:58 43:15
43 Tom Cox Northover VT /Rudy Project Wessex 15:49 14:10 11:55 41:54
44 Lynne Biddulph Born To Bike - Bridgtown Cycles Midlands 15:30 12:04 14:08 41:42
45 Gethin Butler Preston Whs North Lancs & Lakes 13:57 12:47 14:49 41:34
46 Cliff Beldon Selby CC Yorkshire 12:30 12:10 16:36 41:16
47 Ian Holbrook Stone Wheelers Manchester & North West 15:02 12:06 13:34 40:41
48 Steven Fullerton Darlington CC North 12:55 14:12 12:40 39:46
49 Andy Horner Bury Clarion North Lancs & Lakes 14:13 09:18 15:44 39:15
50 Becky Murley Wisbech Wheelers East Anglian 13:10 12:46 13:12 39:08
51 Arthur Winstanley Liverpool Phoenix Merseyside 13:11 11:55 13:55 39:01
52 Nic Stagg Hounslow & Dist Whlrs London & Home Counties 13:52 11:43 13:18 38:53
53 Virginia McGee Charlotteville CC Wessex 15:44 12:26 13:06 38:19
54 Bob Awcock Born To Bike - Bridgtown Cycles Midlands 12:03 10:42 16:33 38:15
55 Daryl May Sheffrec CC North Midlands 12:23 11:55 13:53 38:11
56 Peter Perrin Bournemouth Arrow CC Wessex 12:22 13:00 12:36 37:58
57 Adrian Blacker Norwood Paragon CC Surrey/Sussex 12:43 12:19 12:46 37:48
58 Doug Hart Ilkley Cycling Club Yorkshire 11:05 12:48 13:54 37:47
59 Andrew Whitehead Rockingham CC North Midlands 12:50 13:20 10:43 36:53
60 Sharron Clifford SheHair Racing Team Yorkshire 13:44 10:52 12:35 36:46
61 Peter Baker Lewes Wanderers CC Surrey/Sussex 13:35 11:11 11:25 36:12
62 Bob Quarton Wolsey RC East Anglian 11:07 12:22 12:41 36:10
63 Derek McMillan St.Christopher C.C. Scotland 14:08 10:04 11:55 36:07
64 Jill Wilkinson Chester RC Merseyside 12:35 12:09 11:49 35:48
65 Murray Kirton A5 Rangers CC Midlands 14:15 10:35 10:42 35:31
66 Theresa Taylor Preston CC North Lancs & Lakes 14:03 08:50 12:12 35:04
67 Deborah Moss Chorley CC North Lancs & Lakes 13:29 10:20 09:59 33:48
68 David Wilson North Shropshire Whelers Merseyside 11:09 11:29 11:10 33:48
68 Simon Dighton Beacon RRC Midlands 13:40 11:06 09:02 33:48
70 Kevin Larmer Port Sunlight Wheelers Merseyside 15:05 08:15 09:30 32:50
71 Danny McCabe Garstang CC North Lancs & Lakes 10:13 11:03 11:31 32:26
72 Janet Fairclough St Helens RC Merseyside 11:26 08:59 11:35 32:00
73 Cliff Voller Newbury RC West 13:09 10:39 07:57 31:45
74 Carol Westmorland Border City Whs North Lancs & Lakes 10:14 09:16 10:01 29:31
75 Claire Clementson Wigan Whs North Lancs & Lakes 10:52 08:49 09:48 29:29
76 Karen Eaton Wolsey RC East Anglian 10:43 11:20 07:17 29:20
77 Ben Houston East Grinstead CC Surrey/Sussex 10:36 09:27 09:02 29:05
78 Robert Jones Cardiff 100 Miles RCC South Wales 11:26 08:44 08:43 28:52
79 Paul Heggie Birdwell Wheelers North Midlands 13:24 07:59 06:04 27:27
80 David Pritchard Kennoway Road Club Scotland 18:03 08:32 07:18 25:31
81 Graham Jones Edinburgh Road Club Scotland 10:45 08:35 06:06 25:25
82 Richard Claxton VC Elan Kent 11:01 07:19 12:21 24:48
83 Harry Haseley North Lancs RC North Lancs & Lakes 06:40 06:23 10:57 24:00
84 Michael Fry Glendene CC East Anglian 16:19 09:04 04:40 21:22
85 Alan Morris Hinckley CRC Notts & East Midlands 10:44 02:13 06:58 19:55
86 Chris Close Sleaford Whs Notts & East Midlands 10:06 02:01 06:39 18:46
87 David Greenwood Rye & District Wheelers Kent 16:19 07:25 03:32 18:01
88 Peter Horsfield Redmon CC Surrey/Sussex 13:05 06:10 04:03 16:49
89 Adrian Watkins Tornado RCC Wessex 04:13 06:06 06:02 16:22
90 Helen Tudor Oswestry Paragon Merseyside 07:37 05:00 03:44 16:21
91 Chris Goode Yorkshire Coast Clarion Yorkshire 08:21 05:12 -00:07 13:26
92 Ian Casson Birkenhead Victoria CC Merseyside 04:45 04:30 04:05 13:20
93 John Hassall Bossard Wheelers London & Home Counties 08:09 03:27 00:13 11:48
94 David Golden West Pennine RC North Lancs & Lakes 05:51 00:12 05:36 11:40
95 Alec Mayes Ashford Wheelers Kent 16:19 04:04 01:15 11:31
96 Ian Hawkins Chester RC Merseyside 05:11 03:48 -00:38 08:21
97 Kath Finn Kendal CC North Lancs & Lakes 06:19 01:20 -01:48 05:51
98 Harry Cowley Chester RC Merseyside 04:03 02:51 -03:32 03:22
99 Paul Jennings Lyme R.C. Manchester & North West 05:44 05:04 -07:43 03:06

© 2017 Veterans Time Trials Association - created with passion by www.xncreations.com