Competition Results (Club Display)

Last Updated on: 25/10/2020
Position Club Aggregate
1 Cambridge CC 03:13:52
Name Group Plus
Andrew Grant East Anglian 01:11:34
Colin Martyn Lizieri East Anglian 01:05:54
martin nicholas reynolds East Anglian 00:56:24
2 ...a3crg 03:01:36
Name Group Plus
Angela Carpenter Wessex 01:13:49
James Adrian Fawcett Wessex 01:08:27
David Shepherd Wessex 00:39:20
3 Buxton CC/Sett Valley Cycles 02:29:59
Name Group Plus
Mat Ivings North Midlands 00:56:15
Chris Lea North Midlands 00:48:17
Stephen John I'Anson Manchester & North West 00:45:27
4 Team Bottrill 02:28:19
Name Group Plus
Keith Dorling East Anglian 01:00:32
Andrew Sharman London & Home Counties 00:48:07
Sam Wightman East Anglian 00:39:40
5 Team Swift 02:00:03
Name Group Plus
Fiona Sharp Yorkshire 00:42:53
Mark Wolstenholme Yorkshire 00:39:37
Steven Loraine Midlands 00:37:33
6 North Lancashire Road Club 01:51:43
Name Group Plus
Sue Cheetham North Lancs & Lakes 00:56:14
David Hargreaves North Lancs & Lakes 00:33:02
Howard Leach North Lancs & Lakes 00:22:27
7 Bedfordshire Road CC 01:51:19
Name Group Plus
Grant Scott Orsborn East Anglian 01:02:42
Adrian Gower East Anglian 00:25:23
David Cook London & Home Counties 00:23:14
8 St Neots CC 01:48:46
Name Group Plus
Simon Anthony James Elkington East Anglian 00:54:32
Patrick Charles Ellerbeck East Anglian 00:35:18
Roger Antony Keith Williams London & Home Counties 00:18:56
9 North Shropshire Wheelers 01:41:52
Name Group Plus
Phil Guy Merseyside 00:51:41
Geoff Edgerton Merseyside 00:34:31
Gino Trasatti Merseyside 00:15:40
10 Shaftesbury CC 01:39:22
Name Group Plus
Scott Beard East Anglian 00:41:08
Robert Ayan Pisolkar East Anglian 00:29:12
Kevin Baumber East Anglian 00:29:02
11 Nova Raiders CC 01:38:52
Name Group Plus
Deborah Ann Hutson-Lumb Merseyside 00:52:41
Tim Beardmore Merseyside 00:39:13
Jenny Rowan Newton Merseyside 00:06:58
12 Ely & District CC/B&T Motor Repairs 01:28:11
Name Group Plus
John Manlow East Anglian 00:34:53
Darran John Bennett East Anglian 00:33:43
Alison Fox East Anglian 00:19:35
13 VTTA (Yorkshire) 01:28:00
Name Group Plus
Steven Arthur Burrows Yorkshire 00:46:49
Sandra Lesley Burrows Yorkshire 00:30:08
Tony Stott Yorkshire 00:11:03
14 Velo-One Cycling Team(Staples Vegetables/Neil Palmer Electrical) 01:01:27
Name Group Plus
Loz Staples Nottingham & East Midlands 00:26:38
Andy Darran Cross Midlands 00:22:48
Antony Gough Nottingham & East Midlands 00:12:01
15 Team Jewson - MI Racing Poly Pipe McCann 01:00:59
Name Group Plus
Mick Allen North Midlands 00:29:16
Mark Wise Midlands 00:28:50
David John Ashworth Midlands 00:02:53
16 South Pennine RC 00:35:17
Name Group Plus
Ron Hallam Nottingham & East Midlands 00:22:16
Nigel Briggs Nottingham & East Midlands 00:12:36
Russell Carter Nottingham & East Midlands 00:00:25
17 Newbury Velo 00:10:07
Name Group Plus
Simon John Bowden London & Home Counties 00:09:45
Ronan McCurtin London & Home Counties 00:03:25
Sarah Jane Edwards London & Home Counties -00:03:03
18 Mid Shropshire Wheelers -00:08:57
Name Group Plus
Tony Harvey Merseyside 00:06:40
David William York Merseyside 00:05:33
Melvyn Griffiths Merseyside -00:21:10