Competition Results (Club Display)

Last Updated on: 25/07/2021
Position Club Aggregate
1 Cambridge CC 03:40:44
Name Group Plus
Andrew Grant East Anglian 01:18:32
Colin Martyn Lizieri East Anglian 01:12:49
Chris R Dyason East Anglian 01:09:23
2 ...a3crg 03:12:51
Name Group Plus
Angela Carpenter Wessex 01:23:51
James Adrian Fawcett Wessex 01:10:58
Lucy Victoria Mitchell Wessex 00:38:02
3 Team Bottrill 03:01:40
Name Group Plus
Geoffrey Thomas Platts Nottingham & East Midlands 01:12:09
Keith Dorling East Anglian 00:58:25
Sam Wightman East Anglian 00:51:06
4 Chapeau! Vive Le Velo 02:57:10
Name Group Plus
Darren Yarwood Yorkshire 01:07:37
Fiona Sharp Yorkshire 01:04:05
Neil Anthony Cleminshaw Yorkshire 00:45:28
5 Warrington Road Club/Horton Light Engineering 02:47:38
Name Group Plus
Malcolm Scott Horner Manchester & North West 00:59:59
Steven James Hilton Manchester & North West 00:57:34
David Wright Manchester & North West 00:50:05
6 Team Lutterworth Cycle Centre 02:46:11
Name Group Plus
Michael Wills Nottingham & East Midlands 01:04:17
Nicholas James Cave Nottingham & East Midlands 00:56:28
ian stuart wroblewski Nottingham & East Midlands 00:45:26
7 Ely & District CC/B&T Motor Repairs 02:44:39
Name Group Plus
Darran John Bennett East Anglian 01:02:53
Derek John Ricketts East Anglian 00:51:53
John Manlow East Anglian 00:49:53
8 Mapperley CC 02:36:21
Name Group Plus
Ian James Guilor Nottingham & East Midlands 01:08:42
Mathew Stonley Nottingham & East Midlands 01:01:46
Ashley Roue Nottingham & East Midlands 00:25:53
9 Buxton CC/Sett Valley Cycles 02:31:41
Name Group Plus
Mat Ivings North Midlands 01:00:02
Chris Lea North Midlands 00:52:36
Stephen John I'Anson Manchester & North West 00:39:03
10 Drighlington BC 02:13:09
Name Group Plus
Sean Sanders Yorkshire 00:56:12
Christopher Green Yorkshire 00:55:11
Susan Sanders Yorkshire 00:21:46
11 Kettering CC 02:08:58
Name Group Plus
Sue Rust East Anglian 00:54:32
Noel Toone East Anglian 00:43:08
Robert Melvyn Barker Nottingham & East Midlands 00:31:18
12 Nova Raiders CC 01:46:18
Name Group Plus
Tim Beardmore Merseyside 00:55:05
Jenny Rowan Newton Merseyside 00:35:00
Deborah Ann Hutson-Lumb Merseyside 00:16:13
13 CC Breckland 01:38:01
Name Group Plus
Chris Nudds East Anglian 00:51:29
Mark Nicholas Fairhead East Anglian 00:28:55
Dave Green East Anglian 00:17:37
14 Halifax Imperial Wheelers 01:36:29
Name Group Plus
Daniel John Shaw Yorkshire 00:46:39
Martin Gargett Yorkshire 00:24:55
James Alexander Hewitt Yorkshire 00:24:55
15 Team Echelon 01:31:26
Name Group Plus
Andrew Simpkins Midlands 00:50:51
Mick St Leger Wessex 00:25:42
Arja Marjetta Scarsbrook West 00:14:53
16 CC Sudbury 01:30:55
Name Group Plus
Nick Roy Webber East Anglian 00:33:23
Gary Julian Pamment East Anglian 00:29:11
Gary Matthew Johnson East Anglian 00:28:21
17 CC Ashwell 01:29:54
Name Group Plus
Michael William Martin East Anglian 00:43:55
Jackie Louise Field East Anglian 00:42:18
Steven Miles East Anglian 00:03:41
18 Port Talbot Whs CC 01:25:47
Name Group Plus
Stuart Evans South Wales 00:30:11
Rod Hicks South Wales 00:28:46
John Shehan South Wales 00:26:50
19 North Shropshire Wheelers 01:25:26
Name Group Plus
Andrew Gordon Clarke Merseyside 00:32:15
Phil Guy Merseyside 00:28:11
Geoff Edgerton Merseyside 00:25:00
20 City RC (Hull) 01:24:11
Name Group Plus
Graham Heaton Yorkshire 00:51:22
Anthony John Boynton Yorkshire 00:20:03
Mark Anthony philipson Yorkshire 00:12:46
21 Shaftesbury CC 01:16:58
Name Group Plus
Robert Ayan Pisolkar East Anglian 00:38:09
Paul John Looke East Anglian 00:21:10
Scott Beard East Anglian 00:17:39
22 Peak Road Club 01:16:08
Name Group Plus
Andrew Hicklin North Midlands 00:38:10
steve john gibson North Midlands 00:26:20
Alan Cooke North Midlands 00:11:38
23 PDQ Cycle Coaching 01:10:57
Name Group Plus
Tim May Midlands 00:26:26
Niel Dunnage West 00:25:18
Paul Robert Rogoll West 00:19:13
24 trainSharp 01:10:29
Name Group Plus
Lisa Joanne Davis Surrey/Sussex 00:32:38
Sam Dix Surrey/Sussex 00:20:50
Dave Nolan Yorkshire 00:17:01
25 Thanet RC 00:59:13
Name Group Plus
Simon Henderson Kent 00:39:01
Colin Graham Inett Kent 00:13:31
Mike Perry Kent 00:06:41
26 Springfield Financial Racing Team 00:53:44
Name Group Plus
Matt Stell North Lancashire & Lakes 00:21:04
Sean Owens North Lancashire & Lakes 00:17:42
paul russell North Lancashire & Lakes 00:14:58
27 Anglia Velo 00:52:38
Name Group Plus
Mark Endersby East Anglian 00:29:34
Simon James Scott East Anglian 00:22:56
Brian James Davies East Anglian 00:00:08
28 A5 Rangers CC 00:31:00
Name Group Plus
Murray Edward KIRTON Midlands 00:25:33
david bellin stockley Midlands 00:02:55
Trevor Parrish London & Home Counties 00:02:32
29 # I have no club -00:11:01
Name Group Plus
Alan McPherson Grant London & Home Counties 00:17:41
Philip Wooldridge Midlands 00:04:48
Richard Brown North Midlands -00:33:30